CARNIPURE L-KARNİTİN

CARNIPURE NEDİR?

Carnipure markası, İsviçreli Lonza şirketi tarafından üretilen özel bir L-Karnitin sınıfı anlamına gelir. Ambalajında Carnipure kalite damgasını taşıyan ürünler, yüksek kaliteli Lonza L-Karnitin içerdiklerini göstermektedir.

???NASIL ÇALIŞIR

Carnipure L-Karnitin’in ana metabolik işlevi, uzun zincir yağ asitlerini beta oksidasyon için mitokondriyal matrise taşımaktır.

Beta oksidasyon, yağı bir enerji kaynağı olarak kullanmanın metabolik yoludur. Bu yol, hücrenin mitokondriyal matriks adı verilen kısmında meydana gelir ve L-Karnitin, yağ asitlerini bu boşluğa taşımak için gereklidir.

KALİTE & GÜVENLİK

Lonza, Carnipure markası altında iki sınıf sunmaktadır: Carnipure kristalin ve Carnipure tartrat. Carnipure kristalin saf L-Carnitine iken Carnipure tartrate, Carnipure kristalinden ve gıda sınıfı eşdeğeri L-tartarik asitten 2: 1 molar oranında (yani yaklaşık olarak% 68 L-Carnitine ve 32% L-tartarik asitten üretilen kristalize stabil tuzdur ki şu anda ticari olarak temin edilebilen higroskopik olmayan tuz formlarının en yüksek L-Karnitin konsantrasyonudur.)

Carnipure kristalin ve Carnipure tartrat, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Japonya, Çin, vb. gibi birçok ülkede onaylanmış ve / veya kabul edilmiştir:

• Codex Alimentarius, bebek mamasında kullanılacak her iki bileşeni de listeler.

• Ürünler, belirli beslenme amaçlı gıdalar (PARNUTS) için onaylanmıştır.

• Ürünler, olumlu bir EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) güvenlik değerlendirmesine sahiptir.


Ürünler kendinden onaylı GRAS’tır (Genellikle Güvenli Olarak Kabul Edilir).

UYGULAMALAR

Spor: Egzersiz ve İyileşme

Carnipure L-Karnitin, fiziksel aktiviteye iyileşme sürecini kolaylaştırmaya karşılık olarak önemli bir rol oynar. Bu rolde Carnipure L-Karnitin, endotel hücrelerini L-Karnitin eksikliğie karşı korumaya yardımcı olur (böylece pürin katabolizmasının belirtilerini olumlu yönde etkiler), doku hasarının ve kas ağrısının azaltılmasına katkıda bulunur ve genel iyileşme sürecini kolaylaştırır. Carnipure L-Karnitin, tüm dünyada egzersiz ve iyileşme tipi formülasyonlarda anahtar bir bileşen olarak ortaya çıkmaktadır.

Özellikle Carnipure L-Karnitin, bu uygulamada sağlıklı kan akışını desteklemek, metabolik stres belirtilerini azaltmak, kas ağrısını azaltmak ve iyileşme süresini geliştirmek gibi çeşitli faydalar sağlar.

Kilo yönetimi

Kilo yönetimi durumunda, kas kütlesini korurken yağ kütlesini azaltmak nihai hedeftir. Kilo yönetimi ve sürekli enerji sağlamak gibi farklı uygulamalar olsa da, her ikisi de yağ asitlerinin kullanılmasını, parçalanmasını ve ATP biçiminde enerjiye dönüştürülmesini gerektirir. Carnipure L-Karniti, yağın metabolik enerjiye bu dönüşümünü desteklemek için gerekli olan besindir. Carnipure takviyesi beta oksidasyonu artırabildiğinden, bu glikoz tasarrufuna ve enerji üretimi için amino asitlerin parçalanmasının azalmasına neden olur.


Enerji

Sürekli enerji durumunda, yağ asitlerini ATP’ye (adenozin trifosfat) dönüştürmek daha uzun ömürlü bir enerji kaynağı sağlayabilir.

Bebek Beslenmesi

Anne sütü, uzun zincirli yağ asitlerini ve diğer organik asitleri mitokondriyal zarlardan geçirmek için gerekli olan L-Karnitin içerir. Karnitinsiz diyetlerle beslenen küçük bebekler, plazma ve doku L-karnitin seviyelerini düşürür ve ayrıca yağ asidi oksidasyonu, acl-CoA bileşiklerinin metabolizması, ketogenez ve nitrojen dengesi ile ilgili bozukluklar geliştirebilirler. APGHBD Beslenme Komitesi (Avrupa Pediatrik Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Derneği) bebek beslenme formüllerinde anne sütünde bulunanlara benzer seviyelerde L-Karnitin içermesini önermektedir. Yenidoğanlarda L-Karnitin sentezi yetişkinlerdekinden daha az etkindir ve gereksinimleri karşılamak için yetersiz görünmektedir. Bu nedenle, L-Karnitin bebekler ve çocuklar için şartlı olarak gerekli bir besin maddesi olarak kabul edilir.


Sağlıklı yaşlanma

Yaşlıların enerji talepleri daha düşüktür ve beslenme alışkanlıkları yaşla birlikte değişir. Örneğin, genellikle daha az et tüketirler Aynı zamanda, hem L-Karnitin hem de L-Karnitin yapmak için gereken besinlerin beslenmeyle alımı azalır. Azalmış bir endojen sentezi de araştırmacılar tarafından ortaya konmaktadır. Vücudun çeşitli vücut bölümlerinde yaşla birlikte L-Karnitinin azalması, literatürde sıklıkla tanımlanmıştır. Düşük L-Karnitin seviyelerine bağlı olarak enerji metabolizmasında ortaya çıkan azalma, L-Karnitin takviyesi ile geri yüklenebilir.


Gebelik

L-Karnitinin hamilelik sırasında, özellikle günlük L-Karnitin alımının hamilelik sırasında artan ihtiyaçları karşılamak için çok düşük seviyeye azaltılmış et tüketimi veya vejeteryan beslenmeyi takip eden kadınlarda önemli bir rol oynayabileceğine dair artan kanıtlar vardır. Mükemmel güvenlik profili nedeniyle, Carnipure takviyesi hamile kadınların L-Karnitin plazma seviyelerinin restorasyonunu desteklemesi ve aynı zamanda plazma serbest yağ asitlerini azaltması için uygun olabilir. Tabii ki, hamile kadınlar herhangi bir besin takviyesi almadan önce mutlaka bir doktora danışmalıdır.


Erkek Doğurganlık

L-Karnitin, esas olarak artan mitokondriyal yağ asidi oksidasyonuna bağlı olarak erkek üreme sağlığında önemli bir rol oynayabilir, bu da epididimal spermin hareket kabiliyetinin artmasına neden olur. Klinik çalışmalar, 3 ila 6 aylık bir süre boyunca L-Karnitin takviyesinin, sperm konsantrasyonunu, sperm sayısını, hareketli sperm yüzdesini ve hızlı ilerleme gösteren sperm yüzdesini olumlu etkileyebileceğini göstermektedir. Carnipure takviyesi, üreme sistemlerini desteklemek isteyen erkekler tarafından düşünülmelidir.


Hayatları birlikte iyileştirelim